Mistrzowska Ochrona z ERGO Hestią
Sport to Twoja pasja

ERGO Sport
Dla każdego


#mistrzowskaochrona to:

pomoc na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń podczas realizacji sportowych pasji. Ubezpieczenie zapewni Ci szybki powrót do sprawności fizycznej w przypadku doznania urazów. Odpowiednio dobrany zakres ochrony pozwoli m.in. na pokrycie kosztów procesu rehabilitacji, wizyt lekarskich czy transportu medycznego.

Do wyboru są 3 warianty z wysokimi sumami ubezpieczenia, w ramach których możesz ze spokojem uprawiać różnorodne dyscypliny, takie jak jazda na rowerze, fitness czy narciarstwo.   Każdy pakiet składa się z pięciu ubezpieczeń głównych, które zapewniają kompleksową ochronę życia i zdrowia podczas uprawiania sportu. Wybierz odpowiedni dla siebie zakres i rodzaj ubezpieczenia. Pomyśl o wszystkim, co jest dla Ciebie ważne.

 

W skład każdego ubezpieczenia wchodzą:

Rehabilitacja
Rehabilitacja
Świadczenie
Świadczenie
Sport assistance
Sport assistance
Następstwo nieszczęśliwych wypadków
Następstwo nieszczęśliwych wypadków
Odpowiedzialność cywilna
Odpowiedzialność cywilna
Rozwiń wszystkie zakładki
 • oferta dla osób aktywnych podczas realizowania sportowych pasji lub uprawiających sport wyczynowo*
 • oferta dla klientów uprawiających sport regularnie lub sezonowo
 • ochrona podczas uprawiania sportów rekreacyjnych, ryzykownych lub ekstremalnych
 • dla osób w wieku 14–55 lat

*Uprawianie dyscyplin sportowych, polegające na regularnym uczestniczeniu w treningach, zawodach lub turniejach sportowych w ramach zarejestrowanych sekcji, klubów lub organizacji sportowych

 • pełna ochrona podczas uprawiania sportu – szeroki wachlarz dyscyplin sportowych
 • przygotowanie indywidualnego planu rehabilitacji i jej przeprowadzenie  przez wysokiej klasy specjalistów wsparcie finansowe, jeżeli stan klienta uniemożliwia przeprowadzenie rehabilitacji
 • wysokie sumy ubezpieczenia sprzętu sportowego
 • szeroki zakres ubezpieczeń dodatkowych i rozszerzeń
 • cztery okresy ochrony do wyboru: 30 dni, 90 dni, 180 dni oraz 1 rok

Ubezpieczenie dostępne jest w trzech wariantach – w zakresie podstawowym, rozszerzonym i pełnym, tak by każdy mógł dobrać najlepszą opcję dla siebie.

 • Wariant I (*) – podstawowy zakres ochrony, z możliwością wyboru dodatków, bez możliwości wyboru rozszerzeń
 • Wariant II (**) – optymalny zakres ochrony, z możliwością wyboru dodatków jak i rozszerzenia o dyscypliny ryzykowne
 • Wariant III (***) – pełny zakres ochrony, z możliwością wyboru dodatków oraz wszystkich rozszerzeń zakresu tj. dyscypliny ryzykowne, ekstremalne

W ERGO Sport możesz wykupić jedno lub więcej ubezpieczeń w ramach wybranego wariantu.

Ubezpieczenie obowiązuje na całym świecie, jednak wykonanie usługi rehabilitacyjnej oraz assistance odbywa się na terenie Polski.

ERGO Sport to coś więcej niż zwrot kosztów leczenia. To pewność, że nie zostaniesz sam!

Proces rehabilitacji składa się z:

 • diagnostyki
 • niezbędnych operacji lub zabiegów
 • opracowania i wykonania indywidualnego planu rehabilitacji przygotowanego przez specjalistów

Nie musisz się martwić o gotówkę, miejsce u lekarza i dojazd. My zapewniamy organizację indywidualnie dopasowanego leczenia i opieki.

Usługi rehabilitacji są oferowane na terenie Polski

Jeżeli Twój stan uniemożliwi przeprowadzenie rehabilitacji, otrzymasz dodatkowe wsparcie finansowe do wysokości 20 000 zł. Środki te możesz przeznaczyć na dowolny cel, np. zakupienie sprzętu medycznego.

Oferujemy również szereg usług dodatkowych takich jak wizyty lekarza, dowóz leków, drobnego sprzętu medycznego,  pomoc opiekuńczą np. opiekę nad dziećmi, osobami starszymi lub zwierzętami domowymi, oraz zwierzętami domowymi, transport medyczny czy pomoc psychologa.

Usługi Sport Assistance są oferowane na terenie Polski.

W ERGO Sport sumy ubezpieczeń NNW siegają kwoty 200 000 zł. Ubezpieczenie NNW chroni Cię nie tylko w trakcie wykonywania sportu, ale również w codziennym życiu.

ERGO Sport to więcej niż sport! Odpowiadamy  za szkody wyrządzone innym osobom, ale też m.in. szkody powstałe w ich domu czy mieszkaniu, spowodowane przez dzieci lub zwierzęta domowe.

W ramach każdego wariantu możesz mieć dodatkowe rozszerzenia dotyczące sprzętu sportowego, kursów i karnetów, bagażu i podróży:

ERGO Sport oferuje również specjalne rozszerzenia dla pasjonatów dronów (o masie startowej do 5 kg), lotni motolotni, motoparalotni, zdalnie sterowanych modeli latających

PORADNIK #MISTRZSPORTU

Rozgrzewka jest najważniejszą i nieodzowną częścią każdego treningu. Powinien być to zestaw prostych ćwiczeń, które przygotują nasz organizm do większego wysiłku.

Aby była skuteczna, powinna trwać co najmniej 10 minut, być odpowiednio intensywna i obejmować wszystkie partie ciała. Dzięki rozgrzewce zmniejszamy ryzyko kontuzji oraz rośnie efektywność naszego treningu. Rozgrzewka powoduje szereg reakcji w organizmie przygotowując go do stawianych mu wymagań i przeciążeń treningowych.

Podstawowe zadania rozgrzewki:

 1. Pobudza układ krwionośny, przyspiesza krążenie krwi.
 2. Zwiększa objętość naczyń krwionośnych powodując, że krew może przenosić więcej tlenu i składników odżywczych do komórek naszego organizmu, co przekłada się na zaspokojenie potrzeb energetycznych komórek w trakcie treningu.
 3. Przygotowuje układ oddechowy i zwiększa objętość płuc.
 4. Przygotowuje układ mięśniowy do wytężonej pracy ‐ mięśnie rozgrzane i wstępnie przygotowane, są mniej podatne na uszkodzenia (naderwania, zerwania), podobnie jak ścięgna i stawy.

Po treningu rozciągnij się. Rozciąganie jest równie ważną i integralną częścią treningu – rozciąganie po ćwiczeniach pozwoli unikać zakwasów i rozluźni oraz naciągnie mięśnie, dzięki czemu będziesz bardziej rozluźniony na co dzień.

 • najczęstsze obrażenia podczas uprawiania sportu to urazy kończyn górnych i dolnych
 • po doznanej kontuzji należy zawiesić aktywność fizyczną na około 4 tygodnie
 • zerwanie więzadeł lub ścięgien to bardzo poważna kontuzja dotycząca w większości ciężarowców, trójboistów oraz trenujących siłowo
 • zerwanie lub przeciążenie ścięgna Achillesa zdarza się najczęściej u piłkarzy oraz biegaczy, a także koszykarzy, siatkarzy czy trenujących sporty siłowe
 • ryzyko wystąpienia kontuzji można ograniczyć, należy pamiętać że przemęczenie, złe przygotowanie do ćwiczeń jak również niewłaściwe ich wykonywanie sprzyja powstawaniu urazów

Uprawiasz sport za granicą? Pamiętaj o ubezpieczeniu podróżnym